17/04/2024
Kosovë Lajme

Vuçiç kërcënon publikisht Kosovën, PAMJET: Njësi të ushtrisë serbe shfaqen në kufi

Kryeministri Albin Kurti ka ndarë disa pamje ajrore të siguruara nga inteligjenca e Kosovës, të cilat tregojnë sipas tij njësi të ushtrisë serbe duke kryer stërvitje të rregullta pranë kufirit, me qëllim nxitjen e provokimeve. Sipas tij, këto lëvizje vijnë ditë pasi presidenti Aleksandër Vuçiç kërcënoi publikisht Kosovën me frazën “Serbia do të presë momentin

Lexo më shumë
Shqipëri

17-vjeçari i vjedh “Snapchatin” dhe kërcënon të miturën: Do të publikoj fotot intime nëse s’kryen marrëdhënie seksuale me mua

Një 17-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Lezhës pasi shantazhonte një tjetër të mitur. Sipas njoftimit të Policisë mësohet se adoleshenti i kishte vjedhur 16-vjeçares llogarinë në “Snapchat” dhe e shtantazhonte atë se do t’i publikonte fotot personale nëse nuk kryente marrëdhënie seksuale me të. I riu u arrestua, ndërkohë veprimet procedurale me

Lexo më shumë
Lajme Shqipëri

Këta janë babë e bir, Roland dhe Elidon Hoxha që humbën jetë nga shpërthimi

Babë e bir, Roland dhe Elidon Hoxha, që humbën jetën dje në Lushnjë, gjatë shpërthimit tragjik gjatë punës, shkruan news33.tv. Policia e Lushnjës njoftoi se “rreth orës 16:05 në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Plasmasit” në Lushnjë, në një kapanon në ndërtim dyshohet se gjatë punës, një vinçier duke drejtuar një vinç, aksidentalisht ka prekur

Lexo më shumë