13/04/2024
Botë

“Më largon depresionin”/ Elon Musk zbulon drogën që përdor

Miliarderi amerikan Elon Musk është përfolur shpesh më parë se konsumon droga për të mposhtur depresionin dhe stresin. Së fundmi ai ka rrëfyer se përdor ketaminë për të dalë nga një gjendje negative mendore. Në një intervistë të transmetuar në rrjetin social “X” të hënën, Musk u pyet nëse do të konsumonte ndonjëherë drogë ose

Lexo më shumë
Botë Shqipëri

Çudira shqiptare/ Shqiptari transporton drogë me makinën e Policisë

Një shqiptar është vënë në prangat e Policisë në Igumenicë, pasi u kap duke shpërndarë lëndë narkotike. Sipas mediave greke mësohet se shqiptari, identiteti i të cilit ende nuk dihet, po shpërndante lëndë narkotike me një efektiv policit, 41 vjeç. Punonjësi i Policisë po transportonte me mjetin e patrullimit e patrullimit 100 kg kanabis indian.

Lexo më shumë
Shqipëri

“Ta pështyj në surrat, t’ia q* ro*t”/ 12-vjeçari drogohet me hashash dhe metadon, ikën nga shtëpia

Nëna e një 12-vjeçari është drejtuar në redaksinë e emisionit “Stop” për të treguar, se djali i saj 12-vjeçar prej 3-4 muajsh largohet nga banesa. I mituri ka braktisur shkollën dhe është bërë përdorues i lëndëve narkotike.  E ëma thotë, se ai edhe vjedh në shtëpi për të siguruar substancat narkotike. Ajo me të vëllain kanë konstatuar

Lexo më shumë
Botë Shqipëri

E pëson keq shqiptari në Britani

33 vjeçari shqiptar Sajmir Hoxha ka rënë në pranga në Britani, pasi u kap duke ujitur 78 bimë kanabisi që me vlerë tregu arrinin rreth 47 mijë paund. Shqiptari u gjet në garazhin e banesës dhe kishte tentuar t’i arratisej policisë, por përpjekja e tij dështoi. Gjykata e ka dënuar Hoxhën me 15 muaj burg.

Lexo më shumë
Lajme Shqipëri

NARCO TAXI- Dokumentari i ZËRI-t, 4 muaj hetime…kokainë dhe punonjëse seksi/ Si shpërndahet droga në kryeqytet

Shënim: +18, materiali që do të shfaqet përmban imazhe dhe dukuri që mund të jenë të papërshtatshme për disa shikues! Tirana! Qyteti më i gjallë i vendit. Ku ora nuk ndalon e zhurma nuk fle kurrë. Veç rritjes së banorëve janë mbi 10 milionë turistë të huaj vetëm përgjatë vitit të fundit, të cilët kanë

Lexo më shumë