22/07/2024
Botë

Shembet çatia, vdes punëtori shqiptar në Maltë

Një punëtor shqiptar ka humbur jetën në Maltë, teksa punonte për rikonstruktimin e çatisë në banesë. Çatia e cila u shemb zuri poshtë shqiptarin, i cili nuk mundi të mbijetojë, ndërsa një tjetër punëtor shqiptar mbeti i plagosur. Ngjarja e rëndë ka ndodhur paraditen e somtme, 20 prill, në Saelma. Siç raportojnë mediat vendase, çatia u

Lexo më shumë
Shqipëri

Ishte në ballkon me prindërit, 3-vjeçarja bie nga kati i shtatë i pallatit

Një ngjarje e rëndë raportohet mbrëmjen e kësaj të marte në Durrës. Një vajzë 3 vjeçare ka rënë aksidentalisht nga ballkoni i apartamentit, në katin e shtatë dhe ndodhet në gjendje të rëndë për jetën. Policia e qytetit bregdetar bën me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 20.07 në lagjen nr. 13 të Durrësit.

Lexo më shumë
Botë

Bie Facebook, Instagram dhe Messenger

Përdoruesit e Instagram, Facebook dhe Messenger kanë raportuar se platformat kanë pësuar ndërprerje. Mijëra përdorues raportuan se kishin probleme me aksesin në rrjetet sociale si Facebook, Instagram dhe Messenger. Rrjetet sociale të META, prej disa minutash kanë rënë dhe askush nuk mund të ketë akses. Në rastin e Facebook, sapo futesh në faqe aplikacioni ju

Lexo më shumë