13/04/2024
Botë Shqipëri

Goditet grupi kriminal i drogës në Itali, arrestohen 36 persona, mes tyre shqiptarë

Një aksion policor është shënuar herët mëngjesin e sotëm nga Drejtoria e Qarkut Antimafia e Bolonjës, Itali kundër një grupin kriminal që merrej me trafikimin e drogës. Bëhet me dije se prokuroria ka lëshuar 44 urdhër arreste për një grup kriminal që përfshinë shqiptarë, italianë, tunizianë dhe pakistanezë. Mediat italiane raportojnë se në këtë megaoperacion

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Zbërthehen vrasjet e grupit malazez, i përfshirë një shqiptar dhe maqedonas

44-vjeçari nga Lazarati, Abas Rabi, ka rënë në prangat e policisë në kuadër të një mega-operacioni ndërkombëtar të Interpolit të zhvilluar në Serbi, Greqi, Spanjë dhe Bosnjë dhe Hercegovinë. Shqiptari, i cili rezulton një person me precedente të shumta kriminale në vendin tonë, është arrestuar në Athinë, Greqi. Në kuadër të këtij mega-operacioni ku u

Lexo më shumë