20/05/2024
Lajme Maqedoni

Rezultatet paraprake: Diaspora i thotë JO Taravarit, ja sa vota ka marrë Bujar Osmani

    Këtë të martë u zhvillua raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale në Maqedoni, ku votuan diaspora, të burgosurit dhe të sëmurët.

    Nga rezultatet parapeake mësohet se diaspora i ka dhënë besimin Frontit Europian.

    Gjithsej 2571 Votues

    FRONTI EUROPIAN 182 Vota

    Opozita (vlen) 37 Vota