19/06/2024
Lajme Maqedoni

Revoltohet tetovari: Ziadini e bani njeri Taravarin, Taravari e tradhtoi

    Zgjedhjet e 24 Prillit dhe 8 Majit do të jenë zgjedhjet më interesante në historinë e Maqedonisë së Veriut. Në bllokun shqiptarë ka dy blloqe, njëri Fronti Europian dhe tjetëri VLEN.

    Kjo garë do të jetë “vdekje a liri” pasi sipas analistëve cili bllok politik do të humb në zgjedhje pas 8 Majit do të shkatërrohet.

    Por, tetovarët mendojnë se kandidati për president nga VLEN, Arben Taravari e ka tradhëtuar Ziadin Selën dhe ai nuk e meriton me u mbështet.