21/06/2024
Kosovë

Plagosje në Prishtinë, qëllohet një person

    Policia e Kosovës ka njoftuar se është plagosur një person nga arma e zjarrit.Në momentin kur njësitë policore kanë shkuar në vend të ngjarjes kanë gjetur dhe sekuestruar dy armë zjarri ( një AK -47 dhe një armë të shkurtër).

    Derisa, i plagosuri është duke marrë trajtim mjekësor.

    “Sot rreth orës 11:30 kemi pranuar informatën për një person të lënduar nga arma e zjarrit. Njësitet e nevojshme policore menjëherë kanë dalë në vendin e ngjarjes ku kanë gjetë dhe sekuestruar dy armë zjarri ( një AK -47 dhe një armë të shkurtër). Personi i lënduar ndodhet në tretman mjekësor, ndërkohë që hetuesit policor në koordinim me prokurorinë po kryejnë procedurat e nevojshme hetimore lidhur me rastin”, thuhet në njoftimin e policisë.