21/06/2024
Maqedoni

Parashikimi i motit

    Moti në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 11 deri në 18 gradë.

    Edhe në Shkup mëngjesi do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira të vogla, do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 16 gradë.