22/05/2024
Maqedoni

Parashikimi i motit për sot

    Republika e MV do të mbizotërohet nga moti i kthjellët dhe temperatura relativisht të larta gjatë orëve të paradites por pjesa e dytë e ditës do të sjellë kalim të vranësirave të lehta nëpër të gjithë MV, më të theksuara vranësirat do të paraqiten në zonat jugore dhe jugperëndimore. Kjo situatë e qëndrueshme atmosferike do të na shoqërojë edhe gjatë natës në të gjithë Republikën e MV. Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në orët e mëngjesit duke bërë që vlera minimale të regjistrohet 3° C në qytetin e Tetovës por mesdita sjell rritje të ndjeshme të tyre duke regjistruar vlerën maksimale deri në 23°C në qytetin e Shkupit dhe Manastirit. Ndërkohë; Era do të fryjë e lehtë gjatë paradites por mesatare gjatë pasdites duke arritur shpejtesinë 28 km/h nga drejtimi Perëndimor.