20/05/2024
Maqedoni

Parashikimi i motit për sot

    Moti sot në mëngjes do jetë i kthjellët dhe i ftohtë, gjatë ditës do jetë me diell dhe me vranësira të ulëta deri në mesatare. Pasdite në zonat malore do të ketë reshje shiu. Do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga drejtimi perëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -1 deri në 7 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 12 deri në 23 gradë.Në Shkup moti do jetë me diell dhe me vranësira të ulëta dhe me erë të dobët nga drejtimi perëndimor.