13/04/2024
Maqedoni

Parashikimi i motit për sot

    Moti sot me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë erë mesatare, kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 23 deri në 29 gradë. Në Shkup moti do të jetë i ngrohtë dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa në disa pjesë të luginës e përforcuar nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale di të ulet në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 28 gradë Celsiusë.