21/06/2024
Lajme Maqedoni

Parashikimi i motit për sot

    Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa në viset më të larta me dëborë. Do të fryjë dhe mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi verior. Kah fundi i ditës, reshjet do ndalojnë dhe vranësirat do të zvogëlohen. Temperatura minimalë do të jetë në interval prej 2 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 8 deri në 14 gradë.