22/05/2024
Maqedoni

Parashikim i motit për sot

    Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me diell. Pasdite posaçërisht në pjesët perëndimore dhe juglindore të vendit do të ketë kushte për reshje të shkurtra të shiut dhe bubullima. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 19 deri në 26.

    Në Shkup moti do të jetë me vranësira dhe diell. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 25 gradë Celsiusë.