17/04/2024
Botë

Pamje dramatike – vdes prej urisë foshnja dymuajshe

  Izraeli po vazhdon ofensivën në territoret palestineze pas një sulmi të Hamasit në Tel Aviv.

  Rrethimi i ashpër izraelit dhe pushtimi brutal ka lënë të vdesë nga uria Dalia Samr Layd, foshnja dymuajshe palestineze, në spitalin Kamal Adwan në Gazën veriore, shkruan trt.
  Të paktën 28 palestinezë, pothuajse të gjithë fëmijë, kanë vdekur nga kequshqyerja e shkaktuar nga Izraeli në Gaza, sipas Ministrisë palestineze të Shëndetësisë.

   

  Ndryshe, mbi 1.9 milion palestinezë janë zhvendosur brenda Gazës dhe 500 mijë izraelitë në Izrael që nga 7 tetori kur filloi lufta mes izraelitëve dhe militantëve të Hamasit. /Telegrafi/

   

  View this post on Instagram

   

  A post shared by TRT Balkan AL (@trtbalkanal)