30/05/2024
Lajme Maqedoni

Ndërroi jetë Fisnik Bekteshi, gazetari dhe drejtuesi i radios së njohur strugane “Radio Rrapi”

    Mbrëmë në Veleshtë të Strugës ka ndërruar jetë Fisnik Bekteshi nga Veleshta, gazetari dhe drejtori i radios së njohur strugane “Radio Rrapit”.

    Lajmi mortor është përcjell nga kolegë dhe miq të tij përmes rrjeteve sociale, ku bëhet e ditur se varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në varrezat e fshatit Veleshtë.

    “Struganët humbën një njeri të madh atdhetar, një patriot, një gazetar të artit, kulturës, sportit dhe humorit, humbje e madhe për familjen Bekteshi! U prehsh në paqe i dashur koleg Fisnik, emri jotë do të përmendet ndër brezat e ardhshëm, Ngushëllime të sinqerta familjes, fisit dhe shoqërisë, Zoti e bëftë banorë të Parajsës”, kanë shkruar nga portali Strugaexpress, që ishin bashkëpunëtorë dhe miq me të ndjerin.