30/05/2024
Lajme Maqedoni

Mickoski telefonon Taravarin: I urova zgjedhje të suksesshme parlamentare dhe qeveri të ardhshme

    Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp pas përfundimit të raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale, tha se pas publikimit të rezultateve të para, ka kontaktuar me opozitën shqiptare, konkretisht me Arben Taravarin.

    Mickoski tha se i uroi Taravarit qeveri të ardhshme në Maqedoni.

    “Para se të drejtohem para jush, u dëgjova me opozitën shqiptare, me z.Arben Taravarin, e urova për rezultatin dhe i dëshirova zgjedhje parlamentare të suksesshme dhe Qeveri të ardhshme në Maqedoni”, tha Mickoski.