20/06/2024
Maqedoni

Ky është parashikimi i motit për sot

    Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët, vende vende e përforcuar nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 26 deri në 32 gradë.

    Në Shkup moti do të jetë kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë, do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 31 gradë Celsiusë.