30/05/2024
Kosovë Lajme

Këshilltari i Albin Kurtit i gëzohet shkarkimit të kryetarit të Preshevës: Turpërove shqiptarët, po ik me bisht në shalë

  Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, shkarkoi kryetarin shqiptar në komunën e Preshevës, Shqiprim Arifi. Ky lajm është bërë me dije nga vetë Arifi përmes një postimi në “Facebook”, duke theksuar se shkarkimi i tij ka ardhur nga “pushteti autoritar i Beogradit”.  Ai ka thënë se ky regjim tashmë ka instaluar një organ të përkohshëm deri në zgjedhjet e ardhme.

  Por, si duket këtij shkarkimi i janë gëzuar edhe shqiptarët e Kosovës, më saktësisht këshilltari i Albin Kurtit, Elvis Hoxha.

  Përmes një postimi në “ Fcebook”, Hoxha shkruan se Shqiprim Arifi nuk ka bërë asgjë tjetër veçse i ka turpëruar shqiptarët.

  Postimi i plotë:

  Siç erdhi ashtu po ikën.

  Episod i trishtë.

  ❌Pas 8 viteve, Presheva nuk është më ndryshe.

  ❌Pas 8 viteve, nuk janë hap fabrikat e premtuara.

  ❌Pas 8 viteve, Presheva nuk funksionon e punon si në Gjermani.

  ❌Pas 8 viteve, nuk u hap kalimi kufitar Miratocë-Llojan (për të cilën jepte dorëheqje çdo pranverë).

  ❌Pas 8 viteve, Presheva nuk ka Ujë çdo stinë e çdo cep.

  ❌Pas 8 viteve, Presheva pa park.

  ❌Pas 8 viteve, Presheva as meritokraci as drejtësi.

  ❌Pas 8 viteve, Bashkëqeverisje me SNS e Vucicit.

  ❌Pas 8 viteve, dy herë udhëheqës i Organit të përkohshëm/dhunshëm duke bashkëqeveris me SNS.

  ❌Pas 8 viteve, vetëm një herë / sefte dënohet për flamur. Të cilin në fillim avokonte ta ndryshojë.

  ❌Pas 8 viteve, nuk u shtrine as në Kumanovë e as në Kosovë.

  ❌Pas 8 viteve, Edi Rama nuk ka me pas prej kujt me vjell stilin e veshjes.

  ❌Pas 8 viteve, Bocki dhe Pantina mbesin pa një shok.

  ❌Pas 8 viteve, Vuçiq nuk ka opsion servili e të nënshtruari si ti.

  ❌Pas 8 viteve, nuk ka kush i “rrah dyert” e ministrave në Beograd.

  ❌Pas 8 viteve, Presheva çlirohet nga shantazhi, shpifja e manipulimi jot.

  ❌Pas 8 viteve, çlirohen edhe Hoxhallarët.

  ❌Pas 8 viteve, shkollat çlirohen nga shperdorimi.

  ❌Pas 8 viteve, çlirohen nga keqpërdorimi familjet e dëshmorëve e veteranët.

  ❌Pas 8 viteve, ka shumë për të numruar e nuk do ti harrojmë.

  ❌Qëndrove në pushtet nga e diela e 24 Korrikut 2023, tinëzisht me votat e Listës Serbe në Kuvend Komunal, e pastaj edhe pa vota fare për rreth 8 Muaj jashtëligjshëm.

  ❎Deshtove dy herë në zgjedhjet parlamentare dhe dy herë për Këshillin Kombëtar Shqiptar

  ❎Edhe krahu i jot në Bujanoc do të ketë fundin si ti, me përkëdheljen e Mitroviqit.

  ✅Pas 8 viteve, veq dy të mira bëre: që modeli yt mos të përsëritet kurrë. Dhe që po ikën me bishtin ndër shal e I turpëruar.  Turpërove shqiptarët, Turpërove Diasporën e Turpërove Preshevën.