20/04/2024
Maqedoni

Ja si do të jetë moti për sot

    Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të përkohshme të shiut, vende vende më të dendura, posaçërisht në orët e pasdites. Në viset më të larta do të ketë reshje të dëborës. Do të fryjë dhe erë e përforcuar nga drejtimi verior (mbi 70 km/h). Pasdite vranësirat do të zvogëlohen. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 9 deri n ë17 gradë.

    Në Shkup moti paradite do të jetë me reshje shiu. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 15 gradë Celsiusë.