30/05/2024
Shqipëri

Gjenden të vdekura dy vajza në Tiranë, çfarë dyshohet (EMRAT)

    Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Tiranë, ku dy shtetase ukrainase janë gjetur pa shenja jete në banesë.

    Autoritetet policore raportojnë se viktimat janë shtetaset ukrainase Antonina Kozachenko, 25 vjeçe dhe Anastasia Lopukhova, 40 vjeçe. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:35, në Rrugën e Dibrës, tek “Selvia”.

    Dy ukraines janë gjetur pa shenja jete nga shoqja e tyre e dhomës. Sipas bluve të kryeqytetit, araprakisht dyshohet se dy shtetaset kanë humbur jetën për shkak se kanë konsumuar mbidozë ilaçesh me përmbajtje lëndësh narkotike.

    Policia bën me dije se është ngritur grupi hetimor së bashku me ekspertë të ADN-së dhe Ekspertimeve Biologjike pranë Institutit të Policisë Shkencore të cilët ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.