20/05/2024
Shqipëri

Fundjava sjell temperatura rekord, termometri shkon deri në 31 gradë celsius

    Këtë fundjavë vendi jonë do të përfshihet nga një valë e fortë e të nxehtit pa falë ndikimit të masave ajrore të ngrohta e të thata si dhe ndikimi prej disa ditësh i Anticiklonit të Azoreve.

    Temperaturat pritet gjatë ditës së shtunë dhe ditës së dielë pritet të shkojnë në vlerën 31 gradë celsius.