19/04/2024
ShowBiz

FOTO/ Bukuroshja me forma “bombastike”, kush është futbollistja që po “çmend” fansat

  Ajo është cilësuar si futbollistja më tërheqëse dhe seksi në Angli dhe jo vetëm. 24-vjeçarja, lojtare e skuadrës Dartford Gabriela Houell është e pranishme rregullisht në rrjtetet sociale me postimet dhe fotot e nxehta të cilat poston.

  Edhe pse futbolliste, në Instagramin e saj kryesisht dominojnë fotot të cilat nuk kanë lidhje me futbollin, por më teper me modelingun dhe jetën e përditshme.

  24-vjeçarja, ka tërhequr vëmendje me postimet e saj në “Instagram”, ku shfaqet në formë fantastike dhe shumë “Hot”.

  Muaj më parë Gabriela është shprehur e indinjuar pasi e shikojnë vetëm për format bombastike dhe jo si një futbolliste profesionale.

  “Problemi me futbollin e femrave, lojtaret janë në shënjestër, jo për shkak të talentit të tyre, por për shkak të pamjes së tyre. Mund të keni pamje të bukur, të vishni taka të larta, por dhe të luani futboll profesional,”- tha ajo në një rast, ku shtoi se burrat shpesh i shkruajnë asaj komente, të cilat ajo nuk i fshin edhe pse nuk i pëlqejnë.

  Ne foto: Gabriela Houell
  Ne foto: Gabriela Houell
  Ne foto: Gabriela Houell