20/05/2024
Botë

E rëndë/ Nëna shkelmon dhe rreh brutalisht vajzën e saj dyvjeçare si të ishte një kukull lecke

Foto ilustruese

  Breanna Mistler, 33-vjeç dyshohet se ka rrahur fëmijën e saj pasi u zgjua në një fluturim të Delta Air Lines nga Puerto Vallarta, Meksikë, në Seattle, sipas dokumenteve të gjykatës federale të marra nga FOX 10 .

  Në dokument thuhej se kur u zgjua vajza, nëna i bërtiti asaj “mbylle gojën”, ku pasagjerët e tjerë i erdhën në mbrojtje vogëlushes. Nëna më pas u tha pasagjerëve që të shihnin punën e tyre dhe mos ngatërroheshin me të.

  Fëmija zgjoi Mistlerin, e cila më pas u kthye dhe dyshohet se e shkelmoi fëmijën. Në një moment tjetër gjatë fluturimit, një dëshmitar tha se nëna e ka shkundur fëmijën “si një kukull lecke”, thanë autoritetet. Thuhet se Mistler vazhdoi abuzimin e saj ndaj vajzës gjatë gjithë fluturimit.

  Mistler u arrestua nga oficerët e Doganës dhe Mbrojtjes së Kufirit kur avioni u ul më 1 maj. Vajza e saj kishte disa mavijosje, sipas prokurorëve.

  “Edhe për standardet e tmerrshme të rasteve të abuzimit të fëmijëve, kjo është tronditëse”, shkruan prokurorët në kallëzimin penal.

  “Është gjithashtu hera e dytë në gjashtë muaj që Mistler akuzohet për rrezikimin e fëmijës së saj.”

  Mistler në dhjetor dyshohet se mori vajzën e saj me vete ndërsa ajo grabiti shtëpinë e nënës së saj dhe çau gomat e automjetit të saj. Vajza e Mistler ndodhet tek një familjar, ndërsa nëna akuzohet për dhunë.