30/05/2024
Botë

E rëndë në ndeshjen e shqiptarit, boksieri humb jetën në ring pas grushteve

    Boksieri shqiptar Amarildo Bakaj nukdo të zhvillojë ndeshjen mbrëmjen e sotme, pasi boksieri Sherifdin Laval, ka ndërruar jete, pas goditjeve të marra në duelin e parë. Kësisoj është ndërprerë i gjithë eventi i boksit që po transmetohej drejtpërdrejt në Radio Televizionin Shqiptar, për shkak të ngjarjes së rëndë.

    Boksieri po përballej me rivalin Malam Varela dhe u rrëzua në raundin e dytë.

    Atij iu dha ndihma e parë, por nuk arriti që të shpëtonte.