13/07/2024
Botë

E rëndë/ Burri vret gruan dhe vajzën e tij (VIDEO)

  Ditën e djeshme, një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Turqi, ku një 46-vjeçar ka vrarë gruan dhe vajzën e tij me thikë.

  Tragjedia ndodhi në orën 00:20 të ditës së djeshme, në një apartament në katin e pestë të një pallati në Erzurum.

  Sipas mediave turke, Zulkuf Boskun, vrau me thikë pas një debati gruan e tij 44-vjeçare, Kadriye, dhe vajzën e tij 20-vjeçare, Asude, kur vajza u përpoq ta ndalonte.

  Sipas mediave, 46-vjeçari, i cili punoi për 23 vjet si mësues gjeografie në një shkollë, priti që fëmijët të flinin në gjumë para se të fillonte një sherr me gruan e tij, për të cilën ai dyshonte se ajo po e tradhtonte.

  Duke dëgjuar përleshjen, Asude, i treti nga katër fëmijët e familjes, u përpoq të fliste me ta për të qetësuar situatën.

  Në një moment Zulkouf, i cili thuhet se vuante nga probleme psikologjike, mori një thikë nga kuzhina dhe sulmoi gruan dhe vajzën e tij.

  Kur fëmijët dëgjuan zhurmat, ata hynë në dhomë dhe tentuan t’i hiqnin thikën nga duart, por ai, megjithatë, u kthye në kuzhinë dhe vazhdoi të godiste gruan dhe vajzën e tij me një thikë tjetër.