17/04/2024
Maqedoni

Del për fundjavë nga burgu, shkupjani e sulmon me thikë një person

    Me datë 23.03.2024 në ora 15:40 në zonën e Gazi Babës në Shkup, nga njësiti policor për intervenim në SPB Shkup, i dënuari në IEVP “Burgu Idrizovo” I.N.(43) nga Shkupi, kishte marrë leje nga burgu të del i lirë në fundjavë.

    Ai dyshohet se rreth orës 15:00 e ka sulmuar fizikisht B.Z.(34) nga Shkupi dhe ka tentuar ta sulmojë me sende të mprehta.

    Tek ai është gjetur mjeti i mprehtë.

    Pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzimi përkatës.