22/05/2024
Maqedoni

“Çfarë turpi”, Mehmetaj për takimin Mickoski-Taravari: U arrit qëllimi i Kurtit për të luftuar UÇK

  Lirim Mehmetaj ka reaguar lidhur me takimin e mbajtur këtë të hënë mes Arben Taravarit dhe Hristijan Mickoski.

  Postimi:

  Piunat e Kurtit ne Maqedonine Veriore me fashistin e VMRO-se.

  Koalicion pa rezultat zgjedhor.

  U arrit pasi kandidatja per presidente e VMRO-se premtoi tribunal nderkombetar per ish-ushtaret e UCK-se ne Maqedoni.

  Ky duhet te kete qene kushti i vetem per Kurtin. Derisa luftohet UCK-ja, atij si duhet tjeter gje.

  Cfare turpi.