30/05/2024
ShowBiz

Çfarë i ndodhi? Këngëtarja gjendet e vdekur në shtëpi

    Këngëtarja fituese e çmimit Grammy dhe ish-konkurrente e American Idol, Mandisa Lynn Hundley, e njohur si Mandisa, ka vdekur në moshën 47-vjeçare.

     

    Këngëtarja konkuroi në sezonin 5 të spektaklit, duke përfunduar në vendin e nëntë. Pas kësaj, ai filloi një karrierë të madhe në muzikën e krishterë. Shkaku i vdekjes së saj nuk dihet dhe sipas Daily Mail, ajo u gjet e vdekur në shtëpinë e saj në Nashville më 18 prill. Në një intervistë të vitit 2017 me ABC News, Mandisa foli për betejën e saj me depresionin, duke treguar se kishte menduar vetëvrasjen.