12/07/2024
Lajme Maqedoni

ASH e Ziadin Selës fitoren e fillon nga Gostivari

  Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ka njoftuar se ditën e nesërme, në orën 21:00, në Gostivar do të nënshruhet marrëveshja për tu bërë pjesë e koalicionit Fronti Europian.

  Në llogarinë e tij në Facebook, lideri historik i kësaj force politike thekson se fitorja e Fronit Europian do të fillojë nga Gostivari.

  Postimi i plotë i Ziadin Selës:

  Për të ardhmen e vendit dhe të qytetarëve, për ëndrrën e shqiptarëve dhe gjithë të tjerëve, të bashkuar në Europë dhe për Europë.

  Në Gostivar fillon fitorja jonë, fitorja juaj.

  #FrontiEvropian 🤝

  E shtunë (30 mars), në orën 21:00

  📍Salla sportive “Rinia” – Gostivar