20/05/2024
Kosovë Lajme

Vogëlushi Blerond Maraj prej vitesh në krevatin e spitalit, ka nevojë për ndihmën e shqiptarëve!

  Blerond Maraj nga Peja vuan nga sëmundja e rëndë dhe sërish ka nevojë për ndihmën e shqiptarëve. Babai i tij, zemërthyer, u ka bërë apel shqiptarëve që ta ndihmojnë vogëlushin i cili prej vitesh tashmë po vuan nga sëmundje e rëndë.
  Astrit Maraj përmes një postimi në “Facebook”, ka bërë thirrje që qytetarët të kontribuojnë me sa kanë mundësi për t’i mundësuar vogëlushit të tij paratë për analizat të cilat s’mund të bëhen në Kosovë për shkak të një aparati që i mituri ka në kokë.
  Postimi i plotë:
  Pershendetje per te gjith kemi nevoj per ndihm per djalin ton
  Djali trajtohet per 2017 ne turqi she deri tash kemi pas shum ndihm nga te gjith njerzit e vullnet te mir djali osht me aparat per trunin dhe ju kan bo 3 vite e 3 muaj qe ja kan vendos e deri sod operacionin edhe kontrollat na I ka kry nje vella I cile esht Leon Gjolaj te cilit e falenderojm nga zemra per ndihmen e tij po kur po shkojm ne spital po na lypin edhe tjera analiza consults me mjek rezonanca EHO te ndryshe dikuj ndoshta ju duket e tepert po me te vertet po kemi nevoj na jetojm me ni asistenc sociale prej 130 ero ne muaj jom I papun punoj pun vullnetar si infermier po pres ndoni konkurs qe edhe une te hy ne pun dhe ta kem nje rrog si te gjith andaj ju lutemi shum ta shperndani sa me shum neper shoqeri neper familje qe ndoshta del dikush e na ndihmon djali per kontrolla jemi ka shkojm drejt permisimit mos te mbesim ne mes pasi e kemi pru shendetin gati ne menyr te mir me kontrolla me analiza
  Arsyeja ëe po kerkojm ndihm esht se ne kosovë nuk po I bohen keto kontrolla per shkak se esht djali me aparat ju lutemi shum te na ndihmoni sado pak nga te gjith
  Ju lutem shum shperndajeni
  +38349291108
  Llogaria banker
  Blerond maraj
  Nr llogaris______1920991516021178
  IBAN_____XK051920991516021178
  SËIFT CODE______NCBAXKPR
  Banka kombetare tregtare
  Ju lutemi shum shperndajeni
  Do ju falenderojm nga zemra te gjithve