30/05/2024
Maqedoni

Zgjedhjet në Maqedoni, si u veshën bashkëshortet e kandidatëve për president

  Në Maqedoninë e Veriut po mbahen sot zgjedhjet e shtata presidenciale. Qytetarët do të mund të votojnë për një nga shtatë kandidatët.

  Votimin tashmë e kanë përfunduar edhe bashkëshortet e kandidatëve për president. Secila është shfaqur shumë elegante.

  Nadica Dimitrievska kishte një kombinim elegant bardh e zi të pantallonave të zeza të gjera, xhaketë të bardhë me bluzë të bardhë, taka të zeza dhe çantë të zezë.

  Elizabeta Gjorgievska ishte veshur me fustan të bardhë me vrima dekorative, rrip krem ​​në bel, orë rozë të butë në dorë dhe çantë të zezë dhe rozë.

  Valbona Osmani kishte një kombinim blu të errët, me pantallona të gjera blu të errët, xhaketë blu të errët me kopsa, bluzë të bardhë poshtë xhaketës, taka krem ​​dhe një çantë të vogël me kombinim të zi gri dhe të bardhë.

  Elizabeta Jakimovska kishte kombinimin e një xhakete krem, një gjysmë fundi të bardhë, një shall shumëngjyrësh dhe një çantë ngjyrë kafe.

  Blagojçe Davkov kishte kombinuar xhinse blu të errët me këmishë blu të errët dhe jelek të zi.

  Nora Taravari kishte një kombinim të një fustani burgundy me lule të mëdha lejla dhe të bardha dhe një pallto krem ​​me kopsa.