30/05/2024
Shqipëri

VIDEO/ “Do të të dërgoj trëndafila se te varrimi nuk të vi dot”, Cllevio shok i ngushtë me shqiptarin që u vra në Greqi, i dedikon këngë

  Reperi i njohur Cllevio, ka reaguar për ngjarjen e rëndë që përgjaku Athinën një natë më parë, ku i vrarë mbeti 32-vjeçari shqiptar Roan Brahimi. E plagosur mbeti edhe bashkëshortja e tij, e cila ndodhej në një makinë me të.

  Teksa nxjerr edhe shumë foto të papublikuara më parë, Cllevio në vargje tregon miqësinë e ngushtë që kishte me Roanin, por thotë se nuk mund t’i shkojë dot në varrim. Sipas reperit, 32-vjeçari e priste atentatin, prandaj ishte larguar nga Shqipëria.

  “S’doja ta besoja për vdekjen e Kingut. Fratelo pse ike, se vinim nga Marsi. Të humba ty, dorëzohem të zanaksi. Lotoj në heshtje, dhimbja do zgjasi. Çunat janë trishtu, s’dihet sa do vrasin. Ëndrrat e bukura nuk zgjasin me vite. Jetove Gango, 32 ditëlindje.

  Të akuzojnë për vrasje apo grabitje. Intuitiv ishte, atentatin e prisje. Takim i fundit, kujtoj dhe përqafimin. Dubai Marina, te adresa ku rrinim. Trëndafia do të dërgoj, se nuk vij dot te varrimi. Love u Gango dhe ti e di kuptimin. Më mori malli, prezenca jote. E di që po buzëqesh nga terreni i asaj toke”, thotë Cllevio në vargjet e këngës.

  @cllevio44masoni_Vdiq Ganggo 😢😔🙏🏻

  ♬ original sound – Cllevio Masoni