22/05/2024
Maqedoni

“Të lumtë dora e artë” Rrustem Llapi merr mbështetje për vrasjen e serbit në Gjermani

    I dyshuari për vrasjen e një serbi në Gjermani, 52 vjeçari Rrustem Llapi ka qenë i njohur në rrjetin social Tik Tok pasi publikonte shpesh video që shfaqej herë në Kosovë e herë në Gjermani.

    Pas vrasje së një serbi me emrin Aleksandar M i cili sipas mediave gjermane ishte edhe reper dhe i pëlqente të prezantohej në internet si ” gangster” i vërtetë, Rrushtem Llapi po merr lëvdata për veprën që e ka bërë, shkruan Insajderi.

    Në një video te tij në Tik – Tok disa persona i kanë komentuar “Të lumtë dora” duke iu referuar vrasjes që e ka kryer.