19/04/2024
Kosovë

Tronditet Kosova! Vritet i riu, plagoset shoku i tij dhe një grua kalimtare

Një vrasje ka tronditur mbrëmë Prishtinën. Në rrugë ‘Jeronim De Rada’, ka pasur të shtëna me armë zjarri e për pasojë ka humbur jetën i riu, Egzon Haziri, 30 vjeç, ndërsa kanë mbetur të plagosur dy persona. Si pasojë e të shtënave u plagos edhe personi që ishte me Hazirin, si edhe një grua kalimtare.

Lexo më shumë
Shqipëri

ATENTAT/ Qëllohet me breshëri plumbash efektivi i Policisë

Dy persona kanë mbetur të plagosur me armë zjarri në fshatin Grudë të Shkodrës, mbrëmjen e kësaj të marte. Të lënduarit janë Gjergj Ndershtiqaj, 28 vjeç, student i Akademisë së Sigurisë dhe kunati i tij Gjon Nika. Të lënduarit janë transportuar në spital për të marrë ndihmë mjekësore. Burime nga bluzat e bardha thanë se

Lexo më shumë