17/04/2024
Botë Lajme

VIDEO/ I jepet lamtumira Alexei Navalny, bashkëshortja homazhe nga larg

Në një ceremoni mortore ndryshe nga të tjerat, mbi 10,000 persona u mblodhën jashtë një kishe në Moskë ditën e sotme për të përcjellë drejt banesës së fundit liderin e opozitës ruse Alexei Navalny. Duke brohoritur “Alexei”  dhe “ Ne nuk kemi frikë”  qytetarët i bënë nderimet e tyre Navalnyt, i cili vdiq në burg

Lexo më shumë