19/04/2024
Botë

Krijuesi i “Dragon Ball”, ndahet nga jeta papritur Akira Toriyama

Krijuesi i Dragon Ball, një prej komikeve japoneze më me ndikim dhe më të shitur të të gjitha kohërave, ka vdekur në moshën 68-vjeçare. Mediat e huaja bëjnë me dije se Akira Toriyama pësoi një hematomë akute subdurale, një lloj gjakderdhjeje pranë trurit. Uebfaqja e Dragon Ball bën me dije se Akira Toriyama ndërroi jetë

Lexo më shumë