17/04/2024
Lajme Maqedoni

E RËNDË në SHKUP/ Truproja e Mickoskit sulmon policin në detyrë!

Truproja e liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, personi me iniciale I.B, pas mesnate ka patur përplasje fizike me një koleg polic I cili ka qenë duke kryer detyrat zyrtare. Truproja menjëherë është privuar nga liria. Këtë e ka konfirmuar edhe MPB-ja. Sipas tyre, ngjarja ka ndodhur në orën 40 minuta pas mesnate, në një lokal

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Mickoski në delir: Nëse zgjedhjet do të mbaheshin këtë javë, VMRO-DPMNE do të merrte 53-56 deputetë

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, në ‘”delir” tha se partia e tij do të jetë fituese e zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare në vend. Madje ai vijoi të thellonte “ëndrrën” dhe imagjinatën duke parashikuar se MRO-DPMNE do të merrte 53-56 “Siç janë shifrat tani pres që në raundin e dytë të fitojë bindshëm Davkova si e

Lexo më shumë