20/04/2024
Kosovë

Tronditet Kosova! Vritet i riu, plagoset shoku i tij dhe një grua kalimtare

Një vrasje ka tronditur mbrëmë Prishtinën. Në rrugë ‘Jeronim De Rada’, ka pasur të shtëna me armë zjarri e për pasojë ka humbur jetën i riu, Egzon Haziri, 30 vjeç, ndërsa kanë mbetur të plagosur dy persona. Si pasojë e të shtënave u plagos edhe personi që ishte me Hazirin, si edhe një grua kalimtare.

Lexo më shumë
Maqedoni

Ish-ministri i Gruevskit del nga burgu

Ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski do të jetë i lirë,pasi që Gjykata e Apelit pranoi ankesën e tij dhe vendosi që ai të dal nga burgu më 16 qershor 2024. “Sipas vendimit të miratuar, vendimi për lirim me kusht është ndryshuar dhe lirimi me kusht për të dënuarin Mile Janakieski, në vend që

Lexo më shumë
Kosovë

Deputeti ukrainas: Njohja e Kosovës nuk do të ndodhë derisa Ukraina është në luftë me Rusinë

Presidentja Vjosa Osmani ka shprehur bindjen se njohja e Kosovës nga Ukraina do të vijë bashkë me fitoren e këtij shteti ndaj Rusisë. Se akti i njohjes mund të ndodh gjatë kohës sa Ukraina është në luftë me Rusinë nuk pret as deputeti ukrainas, Oleksiy Goncharenko. Pas shtrëngimit të duarve me Volodymyr Zelenskyyn pak para

Lexo më shumë
ShowBiz

VIDEO/ Akuzohet për falsifikim, Luiz Ejlli “shkon me këmbët e veta në Polici”

Këngëtari dhe fenomeni i Big Brother Vip i edicionit të kaluar, ka qenë kryefjalë e mediave që në orët e para të mëngjesit të sotëm. Lajmi se Gjykata e Fierit shtyu sërish seancën për Ejllin, i cili akuzohet për veprën penale të falsifikimit të dokumenteve kryer në bashkëpunim, qarkulloi me shpejtësi në të gjitha mediat.

Lexo më shumë