13/04/2024
Lajme Shqipëri

Përgjaket 8 Marsi, 13-vjçarja qëllon me thikë 15 vjeçarin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të kësaj të premte pranë një shkollë 9-vjeçare në Gjirokastër. Një nxënës 15-vjeçar është qëlluar me thikë nga një nxënëse, 13 vjeçare. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “18 Shtatori” në Gjirokastër. E mitura 13-vjeçare, e ka goditur djalin me inicialet A.T., 15 vjeç shumë pranë

Lexo më shumë
Shqipëri

Me armë dhe sëpatë, dy vëllezërit plagosin njëri-tjetrin për pronat, vdes njëri prej tyre

Ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës Haziz Musai, i cili u qëllua me pistoletë këtë mengjes nga vëllai i tij në Lushnjë pas sherrit për pronën. Ai u transportua në gjëndje të rëndë në spital, por nuk ka mundur të mbijetojë për shkak të plagëve të marra. Bëhet me dije se vëllezërit kanë debatuar

Lexo më shumë
Shqipëri

Ishte në ballkon me prindërit, 3-vjeçarja bie nga kati i shtatë i pallatit

Një ngjarje e rëndë raportohet mbrëmjen e kësaj të marte në Durrës. Një vajzë 3 vjeçare ka rënë aksidentalisht nga ballkoni i apartamentit, në katin e shtatë dhe ndodhet në gjendje të rëndë për jetën. Policia e qytetit bregdetar bën me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 20.07 në lagjen nr. 13 të Durrësit.

Lexo më shumë
Botë

TRONDITËSE/ Vjehrri vret dhëndrin 39-vjeçar në sy të vajzës dhe nipit

Mëngjesin e sotëm, një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Athinë, ku një 39-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri përpara banesës, nga vjehrri. Ky i fundit, menjëherë pas krimit, i ka dhënë fund jetës. E gjithë skena është parë nga ballkoni i banesës nga vajza dhe ish-gruaja e autorit, si dhe nipi i tij i mitur,

Lexo më shumë