17/04/2024
Lajme Shqipëri

111 plumba në drejtim të dy shqiptarëve, dalin pamjet nga atentati, makina shpërthen në flakë

Tre persona dyshohet se kanë marrë pjesë në atentatin e ndodhur mbrëmjen e 12 marsit në Grudë të Re të Shkodrës, ndaj Gjergj Ndërshtiqajt dhe kunatit të tij Gjon Nika. Goditja për shkak të detyrës së Gjergj Ndërshtiqajt në polici apo e vëllait të tij, Marjan Ndërshtiqaj si Drejtor i Drejtorisë rajonale të shërbimeve të

Lexo më shumë
Shqipëri Uncategorized

Tjetër atentat në Shqipëri, qëllohet me armë zjarri një person

Një ngjarje ka ndodhur në Shkodër teksa është qëlluar me armë zjarri pistoletë në drejtim të shtetasit Gent Larushku i cili nuk është plagosur duke i shpëtuar plumbave. Ngjarja ndodhi rreth orës 17:30 në zonën e Vinotekës në njësinë Rrethina të bashkisë Shkodër. Shtetasi Gent Larushku pretendon se është qëlluar nga një person që po

Lexo më shumë
Kosovë

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Atiq rrëfen për atentatin ndaj tij

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, ka thënë se ka pasur atentat ndaj tij me granatë ushtarake, në qershor të vitit 2023 . Ai ka rrëfyer se një muaj pasi e mori mandatin, dikush kishte sulmuar me granatë objektin e Komunës. “Në fund të qershorit më duket, objekti i Komunës u sulmua

Lexo më shumë