20/04/2024
Maqedoni

Zyrtarizohet Fronti Evropian/ BDI dhe Lëvizja “Populli” nënshkruajnë marrëveshje!

Bashkimi Demokratik për Integrim dhe Lëvizja Populli zyrtarizuan sot koalicionin parazgjedhor Fronti Evropian. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti tha se, këto zgjedhje janë moment historik për vendin, ku do të përcaktohet ardhmëria e tij, duke përsëritur shqetësimin e tij për rritjen e ndikimit rus në vend. Në këtë kontekst ai tha se,

Lexo më shumë