20/04/2024
Botë

E trishte/ Ndërron jetë aktori i njohur

Aktori i “Star Wars”, Michael Culver, ka vdekur në moshën 85-vjeçare. Ai luajti kapitenin Lorth Needa në filmin e vitit 1980, “The Empire Strikes Back” dhe më vonë luajti në filmat si “A Passage to India”. Agjentët e tij konfirmuan vdekjen në një deklaratë, duke thënë: “Jemi shumë të pikëlluar që konfirmojmë vdekjen e mikut

Lexo më shumë