20/04/2024
Lajme Maqedoni

Parashikimi i motit sot

    Moti sot do të jetë me vranësira te ndryshueshme, ndërsa në viset malore në pjesët perëndimore të vendit me reshje lokale të shiut. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 11 deri në 17 gradë.