20/05/2024
Maqedoni

Parashikimi i motit sot

    Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Prej mesditës do të ketë kushte për jostabilitet lokal me reshje të rrëmbyeshme dhe stuhi. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 10, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 17 deri në 23 gradë.