11/07/2024
Lajme Maqedoni

Parashikimi i motit për sot

    Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e mbrëmjes vranësirat do të zvogëlohen. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare, kryesisht nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 9 deri në 16 gradë, shkruan news33.tv

    Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje të dobëta shiu. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 16 gradë Celsiusë.