19/06/2024
Lajme Maqedoni

Parashikimi i motit për sot

    Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë, në pjesët lindore me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 4 deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 25 deri në 31 gradë.

    Në Shkup me diell dhe i ngrohtë me erë të dobët nga veriu. Temperatura minimale do të zbresë deri në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 30 gradë. Në ditët e para të javës së ardhshme do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare lokale.