19/06/2024
Maqedoni

Parashikimi i motit për sot

    Moti sot me diell dh me vranësira lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval nga 3 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 23 deri në 29 gradë.Në Shkup moti me diell dhe i ngrohtë, do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 28 gradë Celsiusë.