19/06/2024
Maqedoni

Parashikimi i motit për sot

    Masat ajrore të qëndrueshme do të diktojnë kushtet e motit edhe në republikën e RMV duke sjellë kthjellime dhe vranësira të pakta ku më të theksuara vranësirat do të paraqiten në zonat kufitare me Bullgarinë.

    Orët e pasdites; do të sjellin; vranësira të shpeshta në pjesën më të madhe të RMV, por nuk priten reshje.

    Parashikohet që kjo situatë e qëndrueshme atmosferike të na shoqërojë deri mëngjesin e së shtunës.

    Përsa i përket: Temperaturave të ajrit do të pësojnë rritje si në vlerat e mëngjesit edhe në të mesditës duke u luhatur nga 5°C minimalja deri në 24°C vlera maksimale në rang territori. Era do të fryjë mesatare përgjatë gjithë 24–orëshit duke arritur shpejtësinë maksimale deri në 35 km/h nga drejtimi kryesisht veriperëndimor.