21/06/2024
Maqedoni

Parashikimi i motit për sot

    Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 20 deri në 27 gradë. Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 25 gradë Celsiusë.