22/07/2024
Lajme Maqedoni

Parashikimi i motit për sot

    Moti sot me diell me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar dhe herë-herë e fortë (60 km/h) nga drejtimi jugperëndimor. Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 16 deri në 24 gradë.

    Në Shkup moti do të jetë me diell me paraqitje të vranësirave të ulëta. Do të fryjë erë mesatare, herë pas here e fortë nga drejtimi jugperëndimor. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 23 gradë.